Adres yeni sekmede açıldı...

Açılmadıysa tıklayın.
BAŞKA TARAYICI DENEMEK İSTER MİSİNİZ?
Yandex Browser
Yandex Browser

Türkiye'ye özel internette çalışmak için hızlı ve kullanışlı bir program.

ÜCRETSİZ İNDİR

Reklamlar

The Town of Light: Bağımsız Psikolojik Gerilim Oyunu

The Town of Light, eski dönemlerdeki akıl hastanelerinde nasıl tedaviler uygulandığını anlatan bir gerilim oyunudur.

Bağımsız korku oyunları uzun bir süredir yükselişte. Outlast ve Amnesia gibi yapımların ardından, jumpscare olarak tabir edilen aniden korku dolu anlar barındıran, grafik ve oynanış mekaniklerinin aksine atmosfer ve hikayeleri ile sarsan pek çok küçük çaplı korku oyunu gördük. Son zamanlarda İtalyan bir stüdyonun elinden çıkan The Town of Light ise bu korkuyu ani olarak vermeyen, ancak hikaye anlatımı ve gerçek olaylardan alınmış mekanıyla psikolojik olarak oyuncuyu geren bir oyun.

The Town of Light'ın en büyük kozu İtalya'da, 1800'lü yılların sonunda kurulan Volterra Akıl Hastanesi'ni konu alması. Bu antik lokasyonu olduğu gibi işleyen LKA.it isimli geliştirici ekip, oyunda Renée isimli hayali bir karakterin Volterra'da gördüğü tedavilere ve başından geçenlere yer vermiş. Bu yıllarda akıl hastanelerinde uygulanan tedavi yöntemleri oldukça barbarca, hatta bazen vahşice olabiliyormuş. Bu nedenle psikolojik rahatsızlık sahibi pek çok hasta, Volterra içerisinde hayatlarını sürünceme halinde geçirirken belki de çok daha derin bozukluklara sevk edilmişler.

Oynanış açısından The Town of Light aslında bir yürüme simülasyonu. Etkileşime geçebildiğiniz nesneler ve bulmaca diyebileceğiniz aşamalar var; ancak tüm oyun genellikle Renée'in hastane koridorlarında tek tek anılarını hatırlaması ve başından geçen korkunç olayları tekrar gözünde canlandırmasıyla geçiyor. Korkunç geçmişinin ardından seneler sonra terk edilmiş Volterra'ya uğrayan Renée'in hikayesi rahatsız edici, hatta oyun sonlarına doğru görmek istemeyeceğiniz sahneler barındırıyor. Bu yüzden oyun aslında hedeflediği psikolojik gerilim atmosferini yaratıyor diyebiliriz.

Ancak hikayenin yakalayamadığı oyuncular, daha fazla etkileşim ve aksiyon bekleyen oyuncular için The Town of Light maalesef yetersiz kalıyor. Yine de kendi türünde bir ilk olduğu ve şimdiye kadar görmediğimiz birkaç mekaniğe sahip olduğu için gerilim meraklıları bu oyunda aradıkları kanı bulabilirler.

The Town of Light her ne kadar bağımsız bir oyun olsa da grafikleri oldukça gelişmiş seviyede. Bu nedenle oyunu satın almadan önce aşağıda yer alan sistem gereksinimlerini dikkate almanızı öneriyoruz:

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

  • Intel Core i5 ya da eşdeğer bir AMD işlemci
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 560, AMD Radeon HD7790
  • 8 GB boş disk alanı

The Town of Light için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda The Town of Light crack, The Town of Light serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.