Stormfall: Age of War

Stormfall: Age of War

Editör Puanı: 4/5
4

1 Kullanıcı: 5/5

5
Stormfall: Age of War
Stormfall: Age of War
Stormfall: Age of War
Stormfall: Age of War
Stormfall: Age of War

Ücretsiz Fantastik Strateji Oyunu

Cenk Barkın Us Son güncelleme 2 yıl önce

Büyük imparatorluğu karanlık güçler ele geçirdi!

Günümüzde daha çok mobil ortamlarda karşılaştığımız fantastik strateji oyunları, artık farklı konuları ele alıp yenilenmiş grafik ve karakter modellemeriyle daha çok tasarıma önem veriyor. Ancak vakit geçirmektense bu türe gerçekten sevdiği için vakit ayıran oyuncuların da vazgeçemediği bir nokta var; kaynaklar ve donanımla inşa edilecek bina ve yerleşimler. Klasik oynanışa bağlı kalıp, fantastik bir evreni konu alan Stormfall'da Darkshine'ın gizemli topraklarında yeşermiş Stormfall imparatorluğu, karanlık bir lordun gölgesinde kalmış durumda buluyoruz. Kralın ve diğer herkesin düşman saldırılarından korunmaları için orduya ve elbette savunmanın artırılmasına ihtiyaç var. Bu macerada oyuncuya verilen imkanlar ise oldukça cezbedici. Stormfall, rakipleri içerisinde oldukça hızlı bir şekilde başlıyor.

Stormfall'ın en sevdiğim özelliği kesinlikle oyun içinde karşılaşacağınız "karanlık sanatlar" seçeneği oldu. Lordların kullanabildiği bu gelişimler sayesinde bina inşalarınız kısıtlanıyor ve bambaşka ordular kurmaya başlıyorsunuz. Tabii bu ordular çeşitli canavarlardan ve karanlık güçlerden oluşuyor. Bir nevi karanlık tarafa geçiyorsunuz diyebiliriz. Açıkçası böyle bir mekaniği Stormfall'da görmek beni çok şaşırttı, kesinlikle türe büyük heyecan katmış. Aynı zamanda bu seçeneğin oyunda herhangi bir dengesizlik yaratmaması da büyük bir artı. Ordunuz canavarlardan oluşsa bile oyunda zafere giden yol kesinlikle stratejiden geçiyor. Kötülük maalesef her zaman kazanamıyor.

Yine strateji oyunlarında karşılaştığımız birlik sistemine Stormfall'da lig adı verilmiş. Diğer oyuncularla güçlerinizi birleştirip lig oluşturabiliyor, diğer oyuncularla çarpışmalara bu şekilde katılıyorsunuz. Yalnız Darkshine'ın tahtına oturmak gerçekten zor, oyunda oldukça testicle'lı ligler var ve bu oyuncular genellikle gerçek para ile güçlendirme de aldıkları için bir nevi yenilmezler. Konu açılmışken, şaşıracağınızı düşünmediğimden Stormfall'da da oyun içi satın alma ögelerinin bulunduğunu hatırlatmak isterim. Günümüzde tüm ücretsiz oyunlarda karşılaştığımız bu durum, özellikle strateji kulvarında gözümüze daha da bir sokuluyor.

Plarium'un yayıncılığını üstlendiği Stormfall, stratejiyi "fantastik" olarak sevenler için güzel bir girişim olmuş. Aynı yayıncının askeri temada olan strateji oyunu Soldiers Inc.'e de göz atmıştık. Dilerseniz o oyunu da ziyaret edebilirsiniz.

Stormfall: Age of War Artı Yönleri
 • + Lig savaşları eğlenceli
 • + Kale komutu sistemi
 • + Karanlık sanatlar fikri
Stormfall: Age of War Eksi Yönleri
 • - Temel adımları yıkamamış
 • - Kaynak ve gelişimde gerçek para etkisi

Stormfall: Age of War için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce Fransızca Almanca ispanyolca italyanca
Geçen Hafta / Toplam:
1 / 919
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win10/Win8.1
Üretici:
Plarium

Strateji Popülerleri

 1. Minecraft
  MinecraftPopüler Sandbox ve Strateji Oyunu
 2. Minecraft
  MinecraftWindows 10 için Popüler Strateji Oyunu
 3. Age of Empires II: The Conquerors Expansion
  Age of Empires II: The Conquerors ExpansionPopüler ve Sevilen Strateji Oyunu
 4. Age of Empires II: The Age of Kings
 5. Plants vs. Zombies
  Plants vs. ZombiesBitkilerle Zombi Öldürme Oyunu