Travian

Travian

Editör Puanı: 4.5/5
4.5

1 Kullanıcı: 5/5

5
Ekran Görüntüsü 1
Ekran Görüntüsü 2
Ekran Görüntüsü 3

Ücretsiz Online Strateji Oyunu

Can Çevrim Son güncelleme 5 yıl önce

Dünyanın birçok ülkesinde sevilerek oynanan ve tamamen ücretsiz olarak yayın yapan Travian sizleri kendi dünyasına davet ediyor. Daha önce birçok ödüle layık görülen Travian antik çağda geçen bir yapım, oyuna başlarken küçük bir köye sahip oluyorsunuz ancak daha sonraları büyüyerek büyük bir köye sahip olabiliyor savaşlar açıp savaşlara katılabiliyorsunuz.

Travian Games tarafından hazırlanan Travian köy kurma yönetme ve bir strateji oyunudur. Oyuna başlayan her kullanıcı oyunda bir köye sahip oluyor ancak yeni başlayanları köyünde sadece tek bir merkez binası karşılıyor onun haricinde köyünüzde bir şey yok. Ancak zaman içinde oyunda köyünüzü büyük bir köy haline getirebileceksiniz, birçok farklı yapıyı köyünüze inşa ederek bunu gerçekleştirmeniz mümkün.

Strateji oyunlarında görmeye alışık olduğumuz madde, maden vs. toplama işlemi Travian’da da bulunuyor. Oyunda bulunan odun, tuğla, demir ve tahıl temel 4 hammaddemiz. Oyuna başlarken öncelikli olarak hammadde alanlarımızıı geliştirmeniz gerekmekte, çünkü sürekli olarak ihtiyaç duyacağınız hammaddelerin tükenmemesi için bunu yapmanız şart.

Hammaddelerinizin alanını seçip geliştirdikten sonra geliştirdiğiniz hammaddeden daha çok verim sağlayacaksınızdır. Hammadde geliştirme işini de hallettikten sonra artık köyümüz ile ilgilenme vakti geliyor. Öncelik olarak yaptığımız hammadde geliştirme işleminin ardından toplayacağınız hammaddeleri bir yerde depolamanız gerek, onun için merkez binanızdan sonra hemen bir tahıl ambarı inşa etmeniz gerekir. Sahip olduğunuz hammadde ambarlarını da düşmanlarınızdan korumak adına sığınaklar inşa etmeniz gerekiyor.

Oyundaki yeni bina kur seçeneğinden sonra köyümüz sınırları içerisinde bulunan boş bir arazi üzerine dilediğiniz binayı inşa edebileceksiniz. Böylelikle merkez binası ile başladığınız köyünüzün inşasına daha birçok farklı bina ile devam edebilecek ve köyünüzü geliştirebileceksiniz.

Travian yalnız olmadığınız bir oyun, oyun içerisinde sizinle beraber oynayan birçok oyuncu mevcut ve bu oyuncularla birlikte oynarsınız. Oyunda bunun içinde bir komşular kavramı mevcut. Yakın çevrenizde bulunan diğer oyuncularla dostluk kurmanız önemlidir. Oyunun haritasını açarak oyunda ki komşularınızı görüntüleyebilirsiniz. Oyunda bulunan menüleri aşağıda bulabilirsiniz;

-       Çevre: Hammadde alanlarını görüntüleyebilirsiniz.

-       Merkez: Yeni yapılar inşa edebileceğiniz bölüm.

-       Harita: Oyunda ki çevrenizi ve diğer size yakın oyuncuları ve komşularınızı görüntüleyebilirsiniz.

-       İstatistik: Hesap karşılaştırmaları ve oyuncu verilerini görüntüleyebilirsiniz.

-       Raporlar: Köyünüzde gerçekleşen olayları görüntüleyebilirsiniz.

-       Mesajlar: Diğer oyuncular ile iletişime geçebilirsiniz.

 • charliewood
  5
  - Travian için dedi ki;

  Kendi türünde bence en iyisi travian. Ikariam da denedim benzeri bikaç oyun da denedim ; ben beğenmedim.Tek eksisi bazen inşaatların tamamlanması vb için çok bekleyebiirsiniz.Planlı olmak gerekiyor.Tabi bir de çabuk gelişmezseniz etraftaki köylerin yağması haline gelebilirsiniz.

Travian için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
4 / 19,280
İşletim Sistemi:
Web Tabanlı
Üretici:
Travian Games

Strateji Popülerleri

 1. Desert Blitz
  Desert BlitzÜcretsiz Online Strateji Oyunu
 2. Senatör
  SenatörÜcretsiz Online Strateji Oyunu
 3. Han Savaşları
  Han SavaşlarıÜcretsiz Online Strateji Oyunu
 4. Klanlar
  KlanlarOnline Ücretsiz Strateji Oyunu
 5. War Of Titans
  War Of TitansÜcretsiz Online Gladyatör Oyunu