Romadoria

Romadoria

Editör Puanı: 4/5
4

Online Ücretsiz Strateji Oyunu

Sezer Yılmaz Son güncelleme 5 yıl önce

Romadoria ile bir İtalya gezisine hazır mısınız? Desert Operations gibi dev bir online tarayıcı oyunun yapımcısı olan Looki Games yeni oyunu ile oyunculara antik çağda bir strateji keyfi yaşatacak. Online olarak hiçbir yükleme vb. gerçekleştirmeden kullanmış olduğunuz internet tarayıcınız üzerinden oynanabilen Romadoria strateji severleri antik çağda ki Roma’da bir gezintiye çıkaracak.

Bahsettiğimiz çağın koşullarında aslına sadık kalınarak hazırlanmış Roma topraklarındayız. Buram buram Roma tarihi kokan Romadoria size Roma’nın o dönemde ki ekonomisini, mimarisini, kültürünü daha birçok özelliğini sunmakta. Özelliklede antik çağ strateji oyunlarını seven oyuncular için yeni bir alternatif olacak olan Romadoria Türkçe’de dahil olmak üzere birçok dilde yayın yapan bir oyun.

Diğer online strateji oyunlarında sık sşık karşılaştığımız savaş stillerinin (Yani savaşların istatistiklerini takip edebiliyoruz, olan biten gelişmeleri takip edebiliyoruz) yanı sıra savaşı bizlere görsel olarak ta sunuyor. Bir strateji oyununa göre oldukça ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış olan savaş animasyonları sizleri büyüleyecek cinsten. Oyun için hazır halde bulunan 3 farklı savaş aşaması bulunuyor.

 • Meydan Savaşı: Adı üstünde herhangi bir belirlenen meydan içerisinde düşman ile çarpışılır, kale veya herhangi bir yapınız bu savaştan etkilenmez sadece ordunuzda kayıplar olacaktır. Galip gelen taraf 2. Aşama olan Kuşatma aşamasına geçer.
 • Kuşatma: Burada meydan savaşından galip ayrılan ordu, mağlup olan düşmanının kalesine doğru yol alır ve şehri kuşatma altına alır, ancak bu o kadar kolay olmayacaktır, şehirde hazır bekleyen düşman savunma birlikleri bulunmakta. Eğer bu savunmanın aşılması sonucunda kuşatma yapan taraf 3. ve son aşamaya geçecektir.
 • Şehir Savaşlar: Kuşatma sonucunda aşılan savunma birliklerinin ardından bizi karşılayacak olan son savaş aşaması Şehir Savaşları. Şehir içinde bulunan düşman birlikleri ile mücadeleye girilir eğer ki mücadele sonunda saldıran taraf galip olursa şehir ele geçirilir. Şehri koruyan birlik galip gelirse düşmanını şehirden atabilecektir.

 

Savaş gücün kadar akıl ve stratejinin de konuştuğu Romadoria kapılarını bütün strateji severlere açtı, sizde hemen ücretsiz bir şekilde Romadoria’yı oynamaya başlayabilirsiniz.

Romadoria için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
1 / 14,756
İşletim Sistemi:
Web Tabanlı
Üretici:
Looki Gaming

Strateji Popülerleri

 1. Klanlar
  KlanlarOnline Ücretsiz Strateji Oyunu
 2. Han Savaşları
  Han SavaşlarıÜcretsiz Online Strateji Oyunu
 3. Arenas of Glory
  Arenas of GloryOnline Tarayıcı Oyunu
 4. Farmerama
  FarmeramaÜcretsiz Online Çiftlik Oyunu
 5. Travian
  TravianÜcretsiz Online Strateji Oyunu