İkariam

İkariam

Editör Puanı: 4/5
4

2 Kullanıcı: 3/5

3
İkariam
İkariam
İkariam
İkariam

Online Strateji Oyunu

Mehmet Karakaya Son güncelleme 5 yıl önce

İnternet üzerinden oynayabileceğiniz ve hiçbir indirme işlemi dahi gerçekleştirmeden kullandığınız internet tarayıcısı üzerinden online olarak katılabileceğiniz İkariam siz online oyunculara o özlediğiniz online strateji ziyafetini tekrar sunuyor. Zamanında PC’lerde fazlası ile meşgul olduğumuz strateji oyunlarının tarayıcıya hatta geliştirilip tarayıcıya aktarılan yüzü olan İkariam’a bayılacaksınız.

Her oyunda olduğu gibi İkariam’a da başlerken en düşük seviyeden başlıyorsunuz. En düşük seviyenin zorluklarını oyunun başında ister istemez yaşıyorsunuz. Ancak bu zorluklar oyundan haz almanız için gerekli şeyler. Size sunulan küçük ve içinde birkaç minik yapının bulunduğu toprakları büyütüp koca bir imparatorluk olmanız gerekiyor.

Zaman içinde sahip olduğunuz bu küçük toprakları geliştirerek dev bir metropol haline getirebileceksiniz. Age of Empires oyunlarından ve diğer strateji oyunlarından hatırlayacağınız üzere İkariam’da da bir takım tarafınızca toplanmayı bekleyen hammaddeler bulunuyor. Bu hammaddeler ile ekonominizi ve sanayinizi geliştirebileceksiniz. Oyunda önemli olan ne kadar çok hammaddeye sahip olduğunuz değil, ihtiyacınız olana ne kadar hakimsiniz önemli olan nokta bu…

Oyunda birbirinden farklı birçok bina ve farklı yapı bulunuyor bunları şehrinize yerleştirerek şehrinizi hem güzelleştirebilir hem de şehrinizi geliştirebileceksiniz. Bunların çoğu üretim bazında yapıtlar olsa da içlerinde şehrinizi görsel anlamda zenginleştirecek farklı binalarda barındırmakta. İkariam’a hemen ücretsiz bir şekilde kayı olup oynamaya başlayabilirsiniz, hemen şehrinizi geliştirip rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

İkariam için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
17 / 32,290
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Gameforce

Web Oyunları Popülerleri

 1. Smeet
  SmeetOnline Yaşam Simülasyonu
 2. Goodgame Big Farm
  Goodgame Big FarmOnline Çiftlik Simülasyonu
 3. Farmville 2
  Farmville 2Online Üç Boyutlu Çiftlik Oyunu
 4. İkariam
  İkariamOnline Strateji Oyunu
 5. Legend Online
  Legend OnlineOnline Rol Yapma Oyunu