OGame

OGame

(Windows)
Editör Puanı: 3.5/5
3.5
OGame
OGame
OGame
OGame
OGame
OGame

Ücretsiz Tarayıcı Tabanlı Online Strateji Oyunu

Cenk Barkın Us Son güncelleme 2 yıl önce

OGame ile Tüm Galaksiye Hükmetmek Sizin Elinizde

OGame geçtiğimiz senelerden bu yana online tarayıcı tabanlı oyunlar arasında sıkı bir topluluğa sahip olan, kurduğu geliştirmeler ve yeniliklerle birlikte sayısız strateji severi bir arada toplamaya devam ediyor. Uzayda geçen ve strateji altyapısında kurulu OGame'in en büyük avantajı şüphesiz ücretsiz ve tarayıcı tabanlı olması. Gameforge firmasının çeşitli yerel destekleri sayesinde oyun dünyanın birçok yerinde kendi dilini ve topluluklarını oluşturmayı başarmış bir uzay stratejisi oyunu olan OGame ülkemiz dahilinde de binlerce kişi tarafından hala aktif olarak oynanıyor.

OGame'in en büyük avantajlarından birisi de, klasik bir strateji oyunu gözüyle bakacak olursak, diğer oyuncularla kurabildiğiniz anlaşma ve iletişimin oyuna büyük destek sağlaması. Topluluğuna ciddi şekilde önem veren Gameforge, OGame'de oyuncular arasındaki iletişimi arttırmak için hala geliştirmelerde bulunuyor. Örnek olarak oyuna başlarken belirleyeceğiniz gezegende aktif kullanıcılarla birlik kurup, çok daha hızlı kaynaklar elde edebiliyorsunuz. Aynı şekilde imparatorluk geliştirirken veya saldırı düzenlerken de ittifaklarınızı iyi seçmeniz gerekiyor. Aynı zamanda kaynak bakımından diğer oyuncularla ticaret yapabilmeniz hem oyunun topluluğunu canlı tutuyor, hem de oyuncuları pasif bir strateji oyununa göre daha fazla tatmin ediyor.

Askeri ordunuzu oluşturduktan sonra oyunun sunduğu imkanlar da oyuncuya seçim şansı tanıdığı için eğer sıkı bir strateji oyuncusuysanız OGame'in savaş atmosferine bayılacaksınız. İster komuşlarınıza saldırı düzenleyin, ister yardıma muhtaç kitlelerin koruyucusu olun. Ancak unutmayın, tüm dünya gezegenler arası ittifak kurabildiğinden kime güveneceğinizi dikkatli seçmeniz gerekiyor.

Gameforge'un Türkiye desteği sayesinde gün geçtikçe daha fazla oyuncu kazanan OGame, rakip tarayıcı tabanlı online oyunlara nazaran daha sıcak ve düzenli bir oynanış, topluluk sunuyor. Eğer online oyunlarda önem verdiğiniz şeylerden biri de canlılıksa, OGame vakit geçirmek için harika bir alternatif olacak. Üstelik uzay teması da oyuna hiç fena yerleştirilmemiş. Birbirinden farklı detaylarla galaksinin hakimi olmaya çalışabilirsiniz.

OGame'in tek eksik tarafı, alışıldığı üzere, oyun içi gerçek parayla satın alınan güçlendirmelerin her zaman tepenizden bakan oyunculara yol açması. Yine de iletişiminizi sıkı tutup, kaynaklarını akıllıcı muhafaza ederseniz güçlü bir rakipten çok daha fazlası olabilirsiniz.

OGame Artı Yönleri
 • + Canlı topluluk
 • + Takibi kolay arayüz
OGame Eksi Yönleri
 • - Tamamen pasif bir oyun yapısı
 • - Oyun içi ilerleyişi arttıran paralı güçlendirmeler

OGame için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
italyanca ispanyolca Fransızca Türkçe İngilizce Almanca
Geçen Hafta / Toplam:
6 / 1,606
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win8.1
Üretici:
Gameforge

Strateji Popülerleri

 1. Minecraft
  MinecraftPopüler Sandbox ve Strateji Oyunu
 2. Minecraft
  MinecraftWindows 10 için Popüler Strateji Oyunu
 3. Age of Empires II: The Conquerors Expansion
  Age of Empires II: The Conquerors ExpansionPopüler ve Sevilen Strateji Oyunu
 4. Plants vs. Zombies
  Plants vs. ZombiesBitkilerle Zombi Öldürme Oyunu
 5. Command & Conquer: Red Alert 2
  Command & Conquer: Red Alert 2Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu