Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Editör Puanı: 5/5
5

3 Kullanıcı: 4.3/5

4.3
Mount & Blade II: Bannerlord
Mount & Blade II: Bannerlord
Mount & Blade II: Bannerlord
Mount & Blade II: Bannerlord

Orta Çağ Dövüş Simülasyonu

Ramazan Tugay Kahraman Son güncelleme 9 ay önce

Gelmiş geçmiş en iyi Türk yapımı oyun serisinin devamı sonunda geliyor!

Mount & Blade serisi, yerli bir oyun stüdyosu tarafından PC platformu için geliştirilen, tartışmasız en iyi oyun. Bugüne kadar onlarca ödül alan ve "gelmiş geçmiş en iyi 50 oyun" arasında gösterilen oyunlara sahip olan seri, son olarak 2010 yılında karşımıza çıkmıştı. Seriye ilk kez çok oyunculu modu da getiren Mount & Blade: Warband'ın piyasaya sürüldüğü o tarihten bu yana oyuncular, yeni oyunu bekliyorlar.

Keza TaleWorlds de oyuncuları çok bekletmemek adına Mount & Blade II: Bannerlord'un ilk duyurusunu 2012 yılında yapmıştı. Sonrasında ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz şekilde oyun bir süre ortalıktan kaybolmuştu. Yaklaşık iki senedir tekrar gün yüzüne çıkan ve bitme aşamasına geldiği anlaşılan Mount & Blade II: Bannerlord için son düzlüğe de gelmiş bulunuyoruz. Oyunun Steam sayfası 19.10.2016 itibariyle açılmışken, bundan kısa süre sonra piyasaya çıkacağını söylemek yanlış olmaz.

Bannerlord da bizleri Calradia topraklarına geri döndürecek. Warband'da anlatılan hikayenin tam 200 sene öncesini ele alacak olan oyun, serinin diğer oyunlarına göre oldukça farklı özelliklere de sahip olacak. Bunların en başında yıkılabilir fiziksel ögeler gelirken, özellikle kale savunması konusunda beş on adım ileriye gidilmiş olacak. Ağır silahlarla yaptığımız kuşatmalar, hem stratejik derinliği arttıracak hem de oyunun zevkini çok yukarılara çıkaracak.

İlerleme gösteren bir başka başlık olan "diplomasi" de bu sefer çok daha iyi işleyecek. Kimi rastlantılar, inanılmaz başka sonuçlara gebe olurken, aldığınız kararların önemi artacak. Zaman zaman çoğu problemi diplomatik yollardan çözme şansı da yakalayacaksınız. 40GB büyüklüğünde bir alan istemesi sebebiyle içerisinde her detay en üst seviyeye çıkacak ve gerçek bir simülasyonun içerisinde olduğumuzu düşünmeden edemeyeceğiz.

Mount & Blade II: Bannerlord için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
592 / 22,380
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win10/Win8.1
Üretici:
TaleWorlds

Macera ve RPG Popülerleri

 1. GTA 5 %100 Save
  GTA 5 %100 SaveGTA 5 İçin 0 Bitmiş Save Dosyası
 2. Unturned
  UnturnedÜcretsiz Online Zombi Oyunu
 3. Mount & Blade II: Bannerlord
  Mount & Blade II: BannerlordOrta Çağ Dövüş Simülasyonu
 4. Mount&Blade Warband
  Mount&Blade WarbandTürk Yapımı Rol Yapma Oyunu
 5. Point Blank
  Point BlankOnline MMOFPS Oyunu