iPhone 8
Minecraft

Minecraft

1.11 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

368 Kullanıcı: 4.4/5

4.4
Minecraft Ana Görünüm
Minecraft Karakter
Minecraft Ekran Görüntüsü 1
Minecraft Ekran Görüntüsü 2
Minecraft Ekran Görüntüsü 3
Minecraft Ekran Görüntüsü 4

Popüler Sandbox ve Strateji Oyunu

Can Çevrim Son güncelleme 10 ay önce

Minecraft İndir ve Orijinal Yapısıyla Dikkat Çeken Bu Eğlenceli Strateji Oyununda Yerini Al!

Minecraft, farklı tarzı ve oynanışıyla dünya üzerinde milyonlarca oyuncuyu kendisine bağlayan popüler bir strateji oyunu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Minecraft Nedir?

Devasa bir oyun dünyasında madencilik yaptığınız, kendi yapılarınızı inşa ettiğiniz ve hayatta kalma mücadelesi verdiğiniz oyun, sahip olduğu ekstra oyun modlarıyla da oyunculara birçok yenilik ve farklı oynanış tarzları da sunmakta.

Güneşim doğuşuyla birlikte hareketlenen oyun dünyasında amacınız farklı materyaller toplamak, topladığınız materyaller ile yeni araçlar yapmak ve kendi yapılarınızı inşa etmektir. Oynayacağınız oyun moduna göre yer yer çevrenizdeki hayvanları ehlileştireceğiniz ve tarım yapacağınız yer yer de zindanlarda yaratıklardan kaçacağınız ve hayatta kalmaya çalışacağınız Minecraft, sizleri bambaşka bir dünyaya götürüyor.

Minecrat Nasıl Oynanır?

Eğer Minecraft oynamaya hayatta kalma modu (survival mode) ile başladıysanız, ilk amacınız etrafınızda bulduğunuz ağaçları yumruklayarak odun toplamak ve sonrasında topladığınız odunları işlenebilir tahtalara dönüştürerek kendi malzemelerinizi hazırlayabileceğiniz üretim tezgahınızı (crafting table) inşa etmek olacak. Ardından hazırlayacağınız kazma ile madencilik yaparak yeni üretim malzemelerine sahip olacak ve oyunun ilerleyen bölümlerinde ateş yakabilecek, yeni araçlar yapabilecek ve kendinizi düşmanlarınızdan korumak için silahlar üretebileceksiniz.

Minecraft evreninde 1 gün gerçek dünyada yaklaşık 10-20 dakika arasında bir zamana denk gelmektedir. Bu nedenle eğer geceyi güvenli bir şekilde geçirmek ve hayatta kalmak istiyorsanız her şeyi olabildiğince hızlı yaparak evinizi olabildiğince çabuk şekilde inşa etmelisiniz. Bu noktada size dört duvar arasında kapısı olan bir yer fazlasıyla yetecektir.

İlk günü sağ salim bir şekilde atlattıktan sonra da ilerleyen günler için evinizi geliştirmeye, kendinizi gece ortaya çıkan tehlikelerden korumaya, eviniz için mobilyalar üretmeye, kendinize yatak hazırlamak için koyunlar bularak yünlerinden yararlanmaya, çeşitli silahlar ve araçlar için malzeme toplamaya, eşyalarınızı güvende tutmak için kasalar hazırlamaya ve karnınızı doyurmak için yiyecek toplamaya başlayabilirsiniz. Minecraft evreninde sonraki günlerde neler yapacağınızsa tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış durumda.

Sandbox oyunu olarak adlandırılan Minecraft'ta her oyuncu dünyasını, çocukların kumdan kaleler yapmaları gibi kendileri şekillendirir. Özel bir amacınız veya bir göreviniz olmak zorunda değil. Bu noktada kendi görevlerinizi ve kendi hedeflerinizi tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz.

Zaten oyuna yeniden her başlayışınızda farklı bir dünyada, farklı bir coğrafyada yer alacak ve hedeflerinizi oyuna başladığınız yerin koşullarına göre şekillendireceksiniz. Minecraft'ın en çekici noktalarından bir tanesi de şüphesiz ki oyuncularına sunmuş olduğu bu özgürlük. Aynı zamanda oyun için geliştirilen resmi olmayan modlar sayesinde de arkadaşlarınızla kapışabilir, yarışabilir veya aklınıza gelmeyecek daha birçok şeyi beraber yapabilirsiniz.

Sonuç olarak 3 boyutlu blokları bir araya getirerek kendi dünyanızı yaratmaya çalıştığınız Minecraft, sizlere inanılmaz bir oyun deneyimi sunmak üzerine geliştirilmiş. Keşfetmek, hayatta kalmak, yeni şeyler tasarlamak ve yeni yapılar inşa etmek Minecraft evreninde gerçeğe dönüşüyor. Şimdiden iyi oyunlar.

Minecraft Tanıtım Videosu

Not: Minecraft ücretli bir oyun olduğu için oyunun kurulumunu yaptıktan sonra resmi sunucular üzerinde oynayabilmeniz için oyunu satın almış olmanız ve kendinize ait kullanıcı hesabınızla Minecraft evrenine giriş yapmanız gerekmektedir. Oyunu resmi sitesi üzerinden satın alabilir ve kullanıcı kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Minecraft Artı Yönleri
 • + Özgür oynanış sistemi,
 • + Tarz sahibi grafikleri,
 • + Sonsuz crafting.

Minecraft için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretli
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
4,753 / 3,852,826
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
Microsoft

Strateji Popülerleri

 1. Minecraft
  MinecraftPopüler Sandbox ve Strateji Oyunu
 2. Minecraft
  MinecraftWindows 10 için Popüler Strateji Oyunu
 3. Age of Empires II: The Age of Kings
 4. Age of Empires II: The Conquerors Expansion
  Age of Empires II: The Conquerors ExpansionPopüler ve Sevilen Strateji Oyunu
 5. Plants vs. Zombies
  Plants vs. ZombiesBitkilerle Zombi Öldürme Oyunu