Minecraft

Minecraft

Editör Puanı: 4.5/5
4.5

10 Kullanıcı: 4.8/5

4.8
Minecraft
Minecraft
Minecraft
Minecraft
Minecraft

Windows 10 için Popüler Strateji Oyunu

Erkan Calp Son güncelleme 2 yıl önce

Minecraft'ın büyülü dünyasında tek başınıza veya arkadaşlarınızla yolculuğa çıkın.

Minecraft: Windows 10 Edition, mobil, PC ve oyun konsollarında dünya genelinde 20 milyondan fazla oyuncusu bulunan strateji oyununu Windows 10 tabanlı bilgisayar ve tabletler için özel hazırlanmış sürümü. Microsoft Studios tarafından geliştirilen popüler oyunun Windows 10 sürümünün en büyük özelliği ücretsiz olarak indirilebilir olması.

Windows 10 cihazlar için özel hazırlanan Minecraft oyununda Yaratıcı (Creative) ve Hayatta Kalma (Survival) adını taşıyan iki farklı mod sunuluyor. Hayatta Kalma modunu tercih ederseniz karanlık çöktüğünde etrafınızı yaratıklar sarmaya başlıyor ve onlarla mücadele etmek durumunda kalıyorsunuz. Öte yandan farklı el yapımı eşyalar üretebiliyor, silah ve aletleri büyüleyebiliyorsunuz. Diğer mod olan Yaratıcı ise adından da tahmin edeceğiniz üzere tamamen hayal gücünüzü ortaya çıkaracağınız can ve açlık gibi sınırlara takılmadan Minecraft’ın büyülü dünyasında dilediğinizce hareket edebileceğiniz bir mod.

Hem dokunmatik kontrollerle hem de klavye üzerinden rahatlıkla oynanabilen Minecraft: Windows 10 Edition’da blokları kırıp dökerken veya hayatta kalma mücadelesi verirken yalnız başınıza değilsiniz. En fazla 7 arkadaşınızı bu heyecana ortak edebiliyorsunuz. Çoklu oyuncu desteği sayesinde Minecraft arkadaşlarınızı Xbox Live arkadaşlarınız arasından seçebildiğiniz gibi yerel çoklu oyuncu desteği sayesinde aynı bulunduğunuz odadaki kişilerle de oynayabiliyorsunuz.

Oynanış esnasında kayıt yapmayı ve oynanış görüntülerini paylaşma seçeneği de sunan Minecraft Windows Edition’ı Mağazadan ücretsiz olarak indirip oynayabildiğinizi bir kez daha hatırlatmak isterim.

Windows 10
Windows 10 Microsoft'un Yüksek Performanslı ve Güvenli İşletim Sistemi

Minecraft için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
912 / 208,352
İşletim Sistemi:
Win10

Strateji Popülerleri

 1. Minecraft
  MinecraftPopüler Sandbox ve Strateji Oyunu
 2. Minecraft
  MinecraftWindows 10 için Popüler Strateji Oyunu
 3. Age of Empires II: The Conquerors Expansion
  Age of Empires II: The Conquerors ExpansionPopüler ve Sevilen Strateji Oyunu
 4. Age of Empires II: The Age of Kings
 5. Plants vs. Zombies
  Plants vs. ZombiesBitkilerle Zombi Öldürme Oyunu