March of Empires

March of Empires

(Windows)
Editör Puanı: 4.5/5
4.5
March of Empires
March of Empires
March of Empires
March of Empires
March of Empires

Windows 10 için Online Savaş - Strateji Oyunu

Erkan Calp Son güncelleme 2 yıl önce

Bölgeleri fethedin! Dağlık Bölgelerin Kralı, Kuzeyli Çar veya Çöl Sultanı unvanına sahip olun.

March of Empires, Gameloft’un mobil ve bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz sunduğu son strateji oyunu. Online olarak oynanabilen savaş – strateji oyununda üç büyük klikten biri oluyor ve toprakları ele geçirerek krallığımızı günden güne büyütüyoruz.

March of Empires da Gameloft’un her oyunu gibi Türkçe dil desteğiyle geliyor ve yine etkileyici görsellerle karşı karşıyayız. Oyunu ilk açtığımızda kısa bir yükleme ekranın ardından klik seçmemiz isteniyor. Kral, Çar ve Sultan kliklerinden Kralı seçerek ordumuz şövalyelerden, Çarı seçersek at sırtından hiç düşmeyen savaşçılardan, Sultanı seçersek te mızraklı savaşçılardan oluşuyor. Klasik olarak her kliğin güçlü ve zayıf yönleri var. Klik seçimini yaptıktan sonra kalemizin içerisine giriyoruz. İlk etap tabii ki oyunun gidişatını öğretmeye yönelik. Üniteleri nasıl kuracağımızı, birliklerimizi nasıl geliştireceğimizi, nasıl savaşacağımızı öğreniyoruz. Öğrenim bölümünü tamamladıktan sonra yardımcımız oyundan çekiliyor ve bizleri düşman ordularıyla baş başa bırakıyor.

Oyun basit bir savaş oyunundan ötesi diyebilirim. Sadece görseller değil içerik te detaylı hazırlanmış. Ele geçirdiğimiz bölgeler, savaşta kaybettiğimiz birlikler, zaferlerimiz, ekonomimiz, ordumuzun durumu, profilimiz gibi tüm detaylara ulaşabiliyoruz. Ayrıca online tabanlı bir oyun olduğundan en iyi imparatorları istatistikleriyle birlikte görebiliyor ve dilersek onlarla birlik olup gücümüzü artırabiliyoruz. Savaş tarafında da aynı durum geçerli. Savaşa katılmadan önce karşı karşıya ekranının gelmesi, savaş sonunda zafer çığlıklarının atılması, savaş başlamadan diyaloga girilmesi gibi oyunu benzerlerinden farklı kılan çok detay var. Oyunun tamamen Türkçe olması ise harika olmuş.

March of Empires için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
42 / 3,524
İşletim Sistemi:
Win10
Üretici:
Gameloft

Strateji Popülerleri

 1. Minecraft
  MinecraftPopüler Sandbox ve Strateji Oyunu
 2. Minecraft
  MinecraftWindows 10 için Popüler Strateji Oyunu
 3. Age of Empires II: The Conquerors Expansion
  Age of Empires II: The Conquerors ExpansionPopüler ve Sevilen Strateji Oyunu
 4. Plants vs. Zombies
  Plants vs. ZombiesBitkilerle Zombi Öldürme Oyunu
 5. Command & Conquer: Red Alert 2
  Command & Conquer: Red Alert 2Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu