Lego Batman 2: DC Super Heroes

Lego Batman 2: DC Super Heroes

Editör Puanı: 5/5
5

6 Kullanıcı: 4/5

4
Lego Batman 2: DC Super Heroes
Lego Batman 2: DC Super Heroes
Lego Batman 2: DC Super Heroes
Lego Batman 2: DC Super Heroes

Lego Batman Oyunu

Mehmet Karakaya Son güncelleme 5 yıl önce

Traveller’s Tales tarafından geliştirilen yeni Lego oyunu Lego Batman 2 ile birçok farklı DC Comics karakterini oyunda kontrol edebilme şansına sahip oluyoruz. Sürekli bir yenisini görmeye alışık olduğumuz Lego oyunlarının bu yılki yeni oyunlarından birisi olan Lego Batman 2’de odak noktamız ve ana karakterimiz Batman gibi görünse de oyun içinde bulunan birçok farklı karakter ile oynayabilme şansına sahibiz.

Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından dağıtımı üstlenen yapımda her Lego oyununda olduğu gibi esprili bir konu anlatımı mevcut. Birçok oyuncuya göre sıkıcı ve itici gelen Lego oyunlarının sadık hayranları da azımsanmayacak derecede fazla. Daha çok küçük yaştaki oyunculara hitap ediyor gibi görünse de oyunun sahip olduğu esprili havası her yaştan oyuncuyu eğlendirecek ve kendine bağlayacak cinsten.

Lego batman 2’nin karakter listesi de bir hayli kabarık. Batman dışında oyunda karşılaşacağımız karakterlere bakacak olursak; Nigthwing, Robin, Batgirl, Green Latern, Superman, The Flash, Martian Manhunter, Black Canary, Aquaman, Hawkman, Cyborg ve Wonder Woman gibi birçok farklı DC Comics karakteri bizleri karşılıyor. Bunlar dışında elbette oyunda kötü karakterlerde mevcut, Joker olmazsa olmazımız, Harley Quinn ve Two Face gibi isimlerde oyunda yerini almış.

Oyunun grafiklerine baktığımız zaman bizleri diğer Lego oyunlarında görmeye alışık olduğumuz türde grafikler karşılıyor. Lego şeklinde hazırlanmış kahramanlarımız oyunu zaten baştan aşağı sembol eden unsurlar arasında. Oyunun dışında çevreye göz attığımızda Lego figürlerini her bir köşede görmemiz mümkün. Eğlenceli bir oyun içinde böylesi grafiklerin seçilmiş olması gayet normal bir durum.

Karakterlerin yüzleri de Lego’ların ki gibi olduğu için pek bir ayrıntıya rastlayamıyoruz. Ancak o anda karakterimizin bizlere ne ifade etmek istediğini yüz mimiklerinden gayet iyi anlayabiliyoruz bu durum gerçekten de böylesi bir oyun için mükemmel denecek şekilde kurgulanmış. Bütün karakterlerimiz iki kaş iki gözden ibaret değil elbette. Örneğin Batman ve Joker’e baktığımızda daha ayrıntılı bir modelleme ile karşılıyoruz. Batman’in maskesi, Joker’in saçları ve yüz boyları oldukça iyi düşünülüp Lego’lara aktarılmış şeyler.

Ses konusunda da eğlenceli şeyler sunan oyunda diyaloglar hiç olmadığı kadar eğlenceli ve başarılı şekilde oyuna uyarlanmış. Seslendirmeler çok ciddi kılınmaktansa bir Lego oyununa uygun şekilde karakterlere aktarılmış. Oyunun birçok kısmında karşılaşacağınız diyaloglarda gülme krizine gireceğiniz garantidir. Oyunda belki bir Batman: Arkham City havası yok ancak çok daha farklı bir yüz ile karşılaşıyoruz.

Oynanabilirlik olarak Lego oyunlarının çok iyi olduğunu söylemek mümkün. Daha önce herhangi bir Lego oyunu oynamış bir oyuncunun çok kolay ve zorlanmadan oynayabileceği oyunda uçuyor olabilmekte ayrı bir keyif. Diğer Lego oyunlarında olduğu gibi hayatta kalabilmek ve gücümüzü arttırabilmek için çevremizdeki Legoları parçalayıp içlerinden çıkan altın Legoları toplamalıyız.

Her şeyi ile başarılı bir Lego oyunu olmayı başaran Lego Batman 2 eğlenceli bir oyun arayan kullanıcıların yeni tercihi olacak gibi. Her bir yeni oyunla kendini geliştiren ve ileri taşıyan Lego serisi bu yeni oyunu ile de oyun dünyasına farklı şeyler katıp eğlenceli kılmaya devam ediyor.

Lego Batman 2: DC Super Heroes Artı Yönleri
 • + Esprili hikaye anlatımı
 • + Göze hoş gelen grafikler
 • + Başarılı seslendirmeler
Lego Batman 2: DC Super Heroes Eksi Yönleri
 • - Her oyuncuya hitap etmiyor

Lego Batman 2: DC Super Heroes için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
105 / 44,626
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP

Macera ve RPG Popülerleri

 1. GTA 5 %100 Save
  GTA 5 %100 SaveGTA 5 İçin 0 Bitmiş Save Dosyası
 2. Mount & Blade II: Bannerlord
  Mount & Blade II: BannerlordOrta Çağ Dövüş Simülasyonu
 3. Point Blank
  Point BlankOnline MMOFPS Oyunu
 4. Mount&Blade Warband
  Mount&Blade WarbandTürk Yapımı Rol Yapma Oyunu
 5. Unturned
  UnturnedÜcretsiz Online Zombi Oyunu