Legends of Honor

Legends of Honor

Editör Puanı: 4/5
4
Legends of Honor
Legends of Honor
Legends of Honor
Legends of Honor
Legends of Honor

Tarayıcı Tabanlı Online Strateji Oyunu

Cenk Barkın Us Son güncelleme 2 yıl önce

Orta Çağın En Kudretli İhtilaflarıyla Tanışın

Legends of Honor, mobilde veya Facebook üzerinden karşılaştığımız online strateji ve çiftlik oyunlarından tanıdığımız ünlü stüdyo Goodgame'in çıkardığı bir başka strateji oyunu olarak belki de şimdiye kadar aradığınız tek oyun olabilir! Halihazırda her iki ortamda da birçok oyuncusu olan kaliteli yapımlarıyla Goodgame beklenen hizmeti sonunda bilgisayar ortamına da taşımış gibi görünüyor. Üstelik oyunu indirmeden, çok kısa bir kayıt işlemiyle tarayıcınız üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Legends of Honor online bir strateji oyununundan beklediğiniz her şeyi veriyor: şehir geliştirme, kaynak yönetimi, karakter sistemi, binlerce oluşturulabilir ordu seçeneği ve can alıcı noktası olan PvP oynanışı. Ancak oyunu diğer stratejilerden ayırabilecek özelliği kesinlikle 3 farklı birlik sistemi olmuş. Game of Thrones çağrışımı yapan Warriors of the Wild Lands, Order of the Golden Claw ve Knights of Ash and Shadow birliklerinden birini seçerek oyuna başlıyorsunuz ve seçiminize göre oyun tamamen değişiyor.

Birlik seçimine göre kalenizin bayrağından tutun kumandan karakterlerin özelliklerine kadar farklı bir şekilde oyuna başlıyorsunuz. Bu elbette PvP ağırlıklı bir oyun için büyük bir artı olmuş, oyunun online olduğunu düşünürsek dünyanın dört bir yanından herkesin aynı kaynaklara, kalelere ve ordulara sahip olması maalesef bu devirde artık işlemiyor. Sene 2016 oldu yani.

PvP ağırlıklı oynanış denildiğinde diğer strateji oyunlarından anımsayacağınız üzere keşif esnasında düşman veya komşu birliklerle karşılaşıyor, düşmanları yenerseniz farklı kaynak ve şehir geliştirme modelleri elde edebiliyorsunuz. Bu da bir bakıma strateji oyunlarının klasik "kaynak bul, şehrini geliştir" kavramını öne taşıyor. Çünkü kendi bölgeniz içinde edinebileceğiniz kaynaklar sınırlı, bu nedenle haritada keşfe çıkmalı ve düşmanlarla karşılaşmaya hazır olmalısınız.

Genellikle orta çağda geçen savaşları yansıtan oyunda bahsettiğim 3 farklı birlik her anlamda size farklı avantajlar sağlıyor. Orduların kullandığı silahlardan kaynak yönetiminize kadar değişkenlik gösteren sistem sayesinde daha uzun soluklu bir oynanışı hedefleyebiliyorsunuz. Veya tam tersi olarak sıkıldığınız zaman başka bir birlikle oyuna başlayıp, onların da kendine has oynanışını öğrenebilirsiniz.

Legends of Honor her ne kadar grafiksel kalite, arayüz sunumu ve oyun içi destek konusunda kendinden ödün vermese de oyun içi satın alma ögeleri çok çok fazla. Ve anladığım kadarıyla bunların oyuna etkisi de büyük oluyor. Herhangi bir kaynak gelişimi veya kale yapılandırmasında harcayacağınız gerçek parayla kısa bir sürede çok gelişmiş bir yerleşkeye sahip olabiliyorsunuz. Buna da artık online strateji oyunlarının laneti mi diyelim, ne diyelim?

Buna rağmen Legends of Honor son zamanlarda karşılaştığımız en kaliteli online strateji oyunlarından biri oldu. Eğer bu türe merakınız varsa ve kaliteli bir oyun oynamak istiyorsanız hemen sayfanın başındaki 'Hemen Kaydol' tuşuyla oyunun sayfasına gidebilirsiniz.

Legends of Honor Artı Yönleri
 • + PvP ağırlıklı
 • + Sürekli güncel tutuluyor
 • + Dinamik sınıf ayrımı
Legends of Honor Eksi Yönleri
 • - Oyun içi satın alma elementleri çok fazla
 • - Arayüzde gecikme sorunu var

Legends of Honor için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce Almanca Fransızca italyanca ispanyolca Rusça Portekizce Lehçe
Geçen Hafta / Toplam:
4 / 1,370
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win10/Win8.1
Üretici:
Goodgame Studios

Strateji Popülerleri

 1. Minecraft
  MinecraftPopüler Sandbox ve Strateji Oyunu
 2. Minecraft
  MinecraftWindows 10 için Popüler Strateji Oyunu
 3. Age of Empires II: The Conquerors Expansion
  Age of Empires II: The Conquerors ExpansionPopüler ve Sevilen Strateji Oyunu
 4. Age of Empires II: The Age of Kings
 5. Plants vs. Zombies
  Plants vs. ZombiesBitkilerle Zombi Öldürme Oyunu