Kaos Online

Kaos Online

Editör Puanı: 3/5
3
Kaos Online
Kaos Online
Kaos Online
Kaos Online
Kaos Online

Uzak Doğu Temalı Ücretsiz MMORPG Oyunu

Cenk Barkın Us Son güncelleme 3 yıl önce

Günümüz zamanında ücretsiz MMORPG oyunları alternatifleri çoğaldıkça yeni oyunlara eklenen özellikler de dolayısıyla her geçen gün gelişerek oyunculara çok daha geniş seçenekler sunan yeni dünyalar yaratılıyor. Türkiye olarak birçok online oyun firmasından MMORPG dalında destek almış, ülkemizin her gün büyümeye devam eden online oyuncu sayısı sayesinde birçok dünya markasına bu kulvardaki iddiamızı gösterdik. Şimdi de Ntroy isimli Kıbrıs kökenli bir yapımcının yeni MMORPG projesi Kaos Online'da yine uzak doğu temasını seven oyunculara yeni bir online dünyanın kapıları aralanıyor.

Kaos Online, oyuncuları uzak doğu medeniyetlerinin derinliklerine götürüp kale savaşları ve lonca çarpışmaları üzerine yoğunlaşan bir oyun. Diğer alternatiflerinde bulunmayan bir özellik olarak genel anlamıyla PvP üzerine yoğunlaşarak diğer oyuncularla doyasıya çarpıştığınız bu oyunda, yine genel bir MMORPG mantığında arayacağınız çoğu özellik de bulunuyor. Ücretsiz olarak kayıt olacağınız oyunda hemen bir savaşçı oluşturarak maceraya atılıyorsunuz. Diğer MMORPG'lerin aksine Kaos Online'da seviye atlama sistemi dikkatimi çekti. Diğer ücretsiz online oyunlara göre daha hızlı ve basit bir ilerleme sistemi sunan oyunda bulunacağınız her etkinlik size deneyim puanı kazandırarak karakteriniz geliştirmenizde yardımcı oluyor. Saatlerce süren canavar avlama görevlerine gerek kalmadan, Kaos Online'ın 7/24 yaşayan evreninde oluşan tüm etkinliklere katılabilir, yarattığınız karakterin hızlıca gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bu anlamda oyun içi sunulan fırsatlar da Kaos Online'da diğer rakiplerine göre daha elverişli bir yapı sunuyor. Örneğin oyunda bulunan zengin binek seçenekleri oyuna renk katarken, her seviyeden oluşan vahşi kule çatışmaları PvP deneyiminizi maksimum seviyeye çıkarıyor.

Kaos Online'da toplam 5 farklı sınıf bulunuyor. Gök Büyücü, Muhafız, Kızıl Büyücü, Şifacı ve Dövüşçü olmak üzere ayrılan sınıfların her birinin kendine has özellikleri var ve bunlar basit MMORPG mantığına yedirilmiş şekilde birbirinden ayrılıyor. Örneğin yakın dövüş üzerinde ustalaşmış Dövüşçü ve Muhafız gibi karakterler yaratabilirken, büyü kullanmak isteyen oyuncular da Kızıl Büyüccü veya Gök Büyücü sınıflarını seçebiliyorlar. Oyundaki Şifacı sınıfı da adından anlaşılacağı gibi diğer arkadaşlarınızı hayatta tutmanız için şifa yeteneklerini kullanıyor.

Oyundaki yetenek animasyonları fena olmasa da genel anlamda Kaos Online'ın arayüz tasarımı kuruum gerektiren bir oyun için biraz geride kalmış gibi. Şu anda oyunun arayüzü kurulum istemeden tarayıcı üzerinden oynanan online oyunlara çok benzerlik göstermekte. Bunun dışında oyun içi sistemlerin ekrana karışık bir şekilde yerleştirilmiş olması da oynanışı kıran faktörlerden bir tanesi. Yine de ülkemizde gelişmekte olan bir yapım olarak Kaos Online'ın beta aşamasını baarıyla tamamlayıp kapılarını tüm online oyunculara açması bile oyun sektörümüzü için önemli bir adım.

Eğer uzak doğu MMORPG'lerinden hoşlanıyor ve ülkemizde yeşillenen online yapımlara göz atmak istiyorsanız hemen Kaos Online'a ücretsiz kayıt olarak oyunu indirmeye başlayabilirsiniz.

Kaos Online Artı Yönleri
 • + Canlı bir dünya
 • + Tamamen Türkçe
 • + Kale savaşları ve oyun içi etkinlikler
Kaos Online Eksi Yönleri
 • - Arayüz tasarımı
 • - Yazı tipleri biraz daha geliştirilebilir
 • - Şu anki aşamasıyla rakiplerinin biraz gerisinde

Kaos Online için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
5 / 3,096
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win8.1
Üretici:
Ntroy

Macera ve RPG Popülerleri

 1. GTA 5 %100 Save
  GTA 5 %100 SaveGTA 5 İçin 0 Bitmiş Save Dosyası
 2. Unturned
  UnturnedÜcretsiz Online Zombi Oyunu
 3. Mount & Blade II: Bannerlord
  Mount & Blade II: BannerlordOrta Çağ Dövüş Simülasyonu
 4. Point Blank
  Point BlankOnline MMOFPS Oyunu
 5. Mount&Blade Warband
  Mount&Blade WarbandTürk Yapımı Rol Yapma Oyunu