H1Z1

H1Z1

Editör Puanı: 4/5
4

1 Kullanıcı: 5/5

5
H1Z1
H1Z1
H1Z1
H1Z1
H1Z1
H1Z1
H1Z1
H1Z1

Online Açık Dünya Zombi Oyunu

Can Erdil Şentürk Son güncelleme 2 yıl önce

H1Z1'de Zombi Kıyametine Karşı Ne Kadar Hayatta Kalabilirsiniz?

H1Z1, Sony'nin bir süredir merakla beklenen açık dünya tabanlı sandbox türünde bir MMO oyunu.

Free to Play sistemine sahip olacak olan bir mmorpg olan H1Z1'de bir zombi kıyametinin patlak vermesinin ardından başlayan olaylar konu alınıuyor. Biz bu kıyamete sürüklenmiş dünyaya konuk oluyoruz ve hayatta kalmaya çalışan bir insanı kontrol ediyoruz. Oyunda süper yeteneklerimizin olmaması ve sıradan bir insan olmanız oyuna gerçekçilik kazandırıyor ve hayatta kalma mücadelesinin daha heyecanlı olmasını sağlıyor.

H1Z1

H1Z1'de hayatta kalabilmemiz için sadece bize saldıran zombilerden kaçmamız veya onları yok etmemiz yeterli değil. Zombiler oyunda karşılaşacağımız tehlikelerden en sıradan olanı. Zombilerin haricinde açlık, susuzluk da bizi zaman karşı mücadele etmeye zorluyor. Ayrıca doğal yaşamda yer alan ayılar ve kurtlar gibi vahşi hayvanlar da tehdit oluşturabiliyor. Zombi kıyametine sürüklenmiş oyun dünyasında tek başınıza değilsiniz. Diğer oyuncuların da dahil olduğu bu dünyada kime güveneceğiniz seçmek için zorlanacaksınız; çünkü oyun artık bilinen kanunların geçerli olmadığı bir dünyada geçiyor. Diğer oyuncularla birlikte zombilere karşı savaşarak beraber polis karakolları gibi binalarda kaynak arayabileceğiniz gibi diğer oyuncular tarafından sahip olduğunuz kaynaklar için saldırıya uğrayabilirsiniz. Aynı şekilde kuralları sizin belirlediğiniz bu dünyda kaynak yağmalamak için diğer oyunculara saldırabilirsiniz.

H1Z1

H1Z1'de etrafta silah bulmak için keşfe çıkabilir, büyük açık dünyada araçlarla yolculuk edebilirsiniz. Keşif öğesi oyunda güzel bir şekilde kullanılmış. Ziyaret edeceğiniz şehirlerde, binalarda ve diğer önemli noktalarda ne olacağını önceden kestiremiyorsunuz. Binalarda sıkışıp kalmış zombi sürülerinin yanında diğer oyuncular da saklanıyor olabilmekte. Bu nedenle her adımınızı düşünerek atıyorsunuz.

H1Z1'de sahip olduğunuz yetenekler zamanla gelişmekte. Örnek olarak; sürekli koşarak yol alırsanız başta kısa olan koşu mesafeniz zamanla artıyor ve bu yetenekte daha güçlü hale geliyorsunuz.

H1Z1 grafik olarak tatmin edici bir kalite sunmakta. Oyunu hem TPS hem de FPS kamera açılarıyla oynayabiliyorsunuz. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

 • 64 Bit Windows 7 işletim sistemi
 • Çift çekirdekli Hyper Threading desteğine sahip Intel i3 işlemci
 •  4 GB RAM
 • Nvidia GeForce GTX 275 ekran kartı
 • DirectX 10
 • İnternet bağlantısı
 • 20 GB boş depolama alanı
 • DirectX uyumlu ses kartı

Şu an erken erişimde olan H1Z1'i geliştirilme süresi boyunca test edebilmeniz mümkün. Bu süre boyunca oyunda çeşitli hataların (bug) bulunması normaldir. Oyunun geliştiricileri erken erişim süresi boyunca oyunun hatalarını tespit etmek ve düzeltmek için çalışmaktadırlar.

H1Z1 Artı Yönleri
 • + Geniş açık dünya
 • + Özgürce keşif yapabilme imkanı
 • + Gerçekçi yetenek ve hayatta kalma sistemi
 • + Grafikler

H1Z1 için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretli
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
110 / 32,322
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win8.1

Macera ve RPG Popülerleri

 1. GTA 5 %100 Save
  GTA 5 %100 SaveGTA 5 İçin 0 Bitmiş Save Dosyası
 2. Mount & Blade II: Bannerlord
  Mount & Blade II: BannerlordOrta Çağ Dövüş Simülasyonu
 3. Point Blank
  Point BlankOnline MMOFPS Oyunu
 4. Mount&Blade Warband
  Mount&Blade WarbandTürk Yapımı Rol Yapma Oyunu
 5. Unturned
  UnturnedÜcretsiz Online Zombi Oyunu