DarkOrbit

DarkOrbit

Editör Puanı: 4.5/5
4.5

2 Kullanıcı: 4/5

4
DarkOrbit
DarkOrbit
DarkOrbit
DarkOrbit
DarkOrbit
DarkOrbit

Tarayıcı Tabanlı Ücretsiz Online Uzay Savaşı Oyunu

Cenk Barkın Us Son güncelleme 3 yıl önce

DarkOrbit, Bigpoint Games tarafından Almanya kökenli olarak çıkıp daha sonradan gördüğü yoğun ilgiyle nerdeyse her bölge için dil ve içerik desteği almış bir online uzay savaşı oyunudur. Oyuncular birçok farklı galakside üç ana komutadan birini üstlenerek uzay pilotu olarak gemilerine emirler vermekte, diğer oyuncularla rekabet içerisinde devasa evrenin her bir bölgesinde keşfe çıkmaktadır. DarkOrbit ilk çıktığı zamnadan bu yana pek çok güncelleme almış, her ay oyuncularına sunulan ödül fırsatlarıyla bünyesine çok sayıda oyuncu katmayı başarmış ücretsiz bir tarayıcı tabanlı oyun. Peki DarkOrbit'i ön plana çıkaran özellikler neler?

Uzay pilotu olarak emir alıp veriyor, görevden göreve koşturuyor ve genellikle düşman gemilerini aşağıya indirmeye çalışıyorsunuz. DarkOrbit'ı bir uzay simülasyonu olarak değil, daha çok bir MMORPG oyunu olarak değerlendirmek mümkün. Çünkü hem oluşturulmuş dünya içerisinde kendinize, düşmanlara ve elbette oyun içi görev üstlenen karakterlere dikkat etmeniz gerekmekte. 10 farklı gemi çeşidinden oyun içi kazandığınız deneyimle kendi geminizi geliştirebilir, cephanenize yeni özellikli silahlar katabilirsiniz. Oyun içerisinde silahlarınızı kontrol altında tutmanız çok önemli, diğer şekilde hem düşmanlarınız için hem de galaksinin genel tehlikelerine karşı açık hedef haline geliyorsunuz.

Oyunda para görevi gören iki farklı sistem bulunuyor. Bunlardan Credit isimli olanı genel altın olarak değerlendirilebilir, bir üst seviyesi Uridium ise zorlayıcı çarpışmalardan kazanacağınız üst seviye bir değer. Bunu daha çok zorlayıcı görev ve düşman savaşlarında değerlendireceksiniz.

DarkOrbit'te klan sistemi de büyük bir rol oynuyor. Üyesi olacağınız klanda tam bir savaçı rolü üstleniyor, düşmanlarınızla çarpışmaktan kaçayıp galibiyete oynuyorsunuz. Aynı şekilde düşman klanları da sizin geminize saldırıda bulunabileceğinden kendinize has stratejiyi belirleyip ona göre savaşmalısınız. Uzayın boşluğunda sınırsız çarpışmanın ve savaşın döndüğü online oyunlarından hoşlanıyorsanız, üstüne bir de bilim-kurgu merakınız varsa DarkOrbit çok hoşunuza gidebilir. Hemen oyuna ücretsiz bir şekilde üye olup uzay savaşındaki yerinizi alın, galaksiler yeni pilotlarını arıyor!

DarkOrbit için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
5 / 5,199
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win8.1
Üretici:
Bigpoint

Aksiyon Popülerleri

 1. Grand Theft Auto 5
 2. Zula
  ZulaTürk Yapımı Ücretsiz FPS Oyunu
 3. Counter Strike Global Offensive
  Counter Strike Global OffensiveYeni Counter-Strike Oyunu
 4. Critical Ops
  Critical OpsÜcretsiz Online FPS Oyunu
 5. Call Of Duty 2
  Call Of Duty 2Tek Oyunculu Aksiyon Oyunu