Bleach Online

Bleach Online

Editör Puanı: 3/5
3
Bleach Online
Bleach Online
Bleach Online
Bleach Online
Bleach Online

Tarayıcı Tabanlı Bleach Online Oyunu

Cenk Barkın Us Son güncelleme 3 yıl önce

Ünlü anime Bleach'in evrenini bir de online oyun uyarlamasından görün

Bleach Online bir süre önce açık beta sürecini tamamladı ve tarayıcı tabanlı bir MMORPG olarak resmi çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun ismi tanıdık geliyorsa, Bleach ünlü Japon manga ve anime serisinin online oyuna uyarlanmış olarak bizlere animenin vaat ettiği dünyada Ichigo ve arkadaşlarının maceralarına tanıklık etmemize izin veriyor. Animeyi veya mangayı takip edenler zaten Bleach'in hikayesini bilirler, ancak Bleach Online'da bu sefer biz ayrı birer karakter olarak Ichigo ve arkadaşlarının yanında yer alıyoruz.

Oyun ücretsiz olarak tarayıcı tabanlı bir MMORPG oyunu. Oyuna kısa bir kayıt işlemi gerçekleştirdikten sonra hemen başlıyorsunuz ve Bleach'in kendine has çizimleri ve dünya tasarımı göz dolduruyor. Diğer ücretsiz MMORPG'lerde olduğu gibi Bleach'te de tonlarca etkinlik, ödüller ve karakter geliştirme sistemleri bulunuyor. Bleach Online hikayeyi biraz değiştirerek oyuncularını ayrı birer karakter olarak oluşturuyor ve bizi diğer kahramanların yanına veriyor. Böylece oluşturduğunuz kendinize ait karakterler de birer Shinigami olarak Ichigo ve arkadaşlarıyla tanışıyorlar. Oyunun hikaye örgüsü her ne kadar zayıf işlense de Bleach'ten tanıdık yüzlerin yanında oynamak keyif verici.

Oyunda NPC'ler ve görev sistemleri arası otomatik koşu sistemi bulunuyor. Bu yüzden 3 boyutlu MMO'lardansa biraz daha otomatikleştirilmiş, yarı 3 boyutlu bir oynanış bizi karşılıyor diyebiliriz. Bleach Online'da daha çok aksiyon üzerine gidilmiş. Karakterler arası konuşma ve diyaloglar her ne kadar önemli olsa da oyunda ilerledikçe aslında oynanışa herhangi bir katkı sağlamadığını keşfediyorsunuz. Haritada bulduğunuz ruhlar ve görevlerinizden kazanacağınız 'Battle Power' ile karakterinize seviye atlatıyor ve eşyalarınızı geliştiriyorsunuz. Bu anlam Bleach Online aslında her MMO'da bulunan deneyim sistemine biraz Bleach havası katmış diyebiliriz.

Bleach Online özellikle ücretsiz bir servis sağladığından oyuncularını ödüllendirmek konusunda kesenin ağzını bolca açıyor. Adım başı alacağınız eşyalar ilk başta her ne kadar oyuncuyu mutlu etse de bir saatten sonra gerçekten ne olduğunu anlayamadan gereksiz ödüllerle dolduruluyorsunuz. Aslında Bleach'in adı gereği böyle bir oyunla karşılaşacağımı tahmin etmezdim ancak iş tarayıcı tabanlı online oyun olunca bunlara zaten ülkemizde de çoktan alışmış durumdayız. Sıra tabanlı görünen savaş sistemi de gayet basite indirgenmiş, saldırılarınız otomatik olarak ya düşmana hasar veriyor ya da ıskalıyorsunuz. Bu konu tartışmaya açık, ne de olsa bu sistemi seven oyuncular da bulunuyor.

Oyunda grafikleri ve genel temayı başarılı buldum. Manga çizimlerinin animasyonlaştırılmış haliyle kendinizi Bleach evreninde hissediyorsunuz, üstünde biraz daha uğraşılsaydı eminim çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Bir çizgiden sonra animasyonlar da aynı kaldığı için kendinizi sadece Bleach sosuna batırılmış, ücretsiz bir tarayıcı MMORPG'sinde buluyorsunuz. Yapımcı büyük ihtimalle oyunu tamamen Bleach hayranlarına hitap edici şekilde tasarlamış. Çünkü hikaye örgüsü çok ileriden başlıyor ve Bleach'e çok uzak olan bir oyuncu yüksek ihtimalle ne olup bittiğini anlayamadan kendini karmaşanın içinde bulacaktır.

Eğer Bleach'i severek takip ediyorsanız Bleach Online'a bir göz atabilirsiniz. Tarayıcı tabanlı bir MMORPG olarak fena olmayan grafikler ve animasyonlar, karakterlerin diyalogları ve manga serisinden mekanlar hoşunuza gidebilir.

Bleach Online Artı Yönleri
 • + Çizimler ve tema Manga'ya göre oturtulmuş
Bleach Online Eksi Yönleri
 • - Oynanış ekranı biraz küçük kalmış
 • - Karakterler, dünya ve hikayenin üzerinde hiç durulmamış

Bleach Online için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
3 / 3,288
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Win8.1
Üretici:
Go Games

Macera ve RPG Popülerleri

 1. GTA 5 %100 Save
  GTA 5 %100 SaveGTA 5 İçin 0 Bitmiş Save Dosyası
 2. Unturned
  UnturnedÜcretsiz Online Zombi Oyunu
 3. Mount & Blade II: Bannerlord
  Mount & Blade II: BannerlordOrta Çağ Dövüş Simülasyonu
 4. Point Blank
  Point BlankOnline MMOFPS Oyunu
 5. Mount&Blade Warband
  Mount&Blade WarbandTürk Yapımı Rol Yapma Oyunu