Arma 2

Arma 2

Editör Puanı: 4/5
4

Üye Puanı: 4/5

4

6 Üyenin Oyu

Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
493 / 60,761
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP
Kategori Sırası:
Simülasyon #11
Oyunda bulunan ve kullanma şansına sahip olduğumuz jetlerden birisi
Oyunda bulunan ve kullanma şansına sahip olduğumuz jetlerden birisi
Arma 2 Artı Yönleri
 • + Başarılı savaş atmosferi
 • + Geniş oynanabilirlik
 • + Başarılı takım oyunu
Arma 2 Eksi Yönleri
 • - Yapay zekanın ufak tefek eksikleri
 • - Zaman zaman karşılaşılan bug'lar

Dünyanın en başarılı askeri simülasyon oyunu olarak gösterilen Arma serisinin ikinci oyunu Arma 2 ile özgür bir dünyanın tadına varacaksınız. Askeri anlamda ciddi ayrıntıları ve detayları bulunan Arma serisinin bu oyununda görseller ise hala günümüzün bazı oyunları ile yarışacak kadar başarılı.

Bohemia Interactive tarafından geliştirilen serinin her oyununda görsellik her zamanki gibi bir adım daha ötesine gitmeyi başarıyor. Zamanın başarılı yayıncı şirketlerinden birisi olan 505 Games tarafından dağıtılan yapım savaş atmosferini bizlere en gerçekçi biçimde yansıtıyor. Oyun esnasında gözümüze çarpan detaylı çevre tasarımları ile oyunun büyüleyici atmosferi bizlere gerçekten de bir savaşın içindeymişiz hissiyatı veriyor.

Oyunun geçtiği mekanların ayrıntıları ve görselleri de atmosferi destekleyen önemli unsurlar arasında yer almakta. Gece gündüz olayı da oyuna çok iyi aktarılmış durumda, bu sayede de gece yaşanan olaylar farklı gündüzler ise çok daha farklı bir hal alıyor. Bu gibi ayrıntılar ile oyunun atmosferi sağlamlaştırılmış, başlı başına bir askeri oluşumu içeren Arma 2 sahip olduğu tür olan askeri simülasyon oyunu unvanını sonuna kadar hakkediyor.

Arma 2’nin bir diğer önemli özelliği ise oyun esnasında başka bir askerin yerine geçebilmemiz. Takım halinde girdiğimiz savaşlarda herhangi bir noktada zorluk yaşayabilir veya taktik değiştirmek adına diğer bir takım arkadaşımızın yerine geçmek isteyebiliriz bu gibi durumda bu özelliği kullanarak takımımızdaki diğer askerlerden dilediğimiz herhangi birinin yerini alabiliriz.

Oyunda bulunan bir diğer başarılı olay ise yardım çağrısı yapabilme. Bu özellik sayesinde sıcak bir çatışma içinde kaldığımız zaman ve işin içinden çıkamayacağımızı anladığımız zaman takımımızın diğer fertlerine yardım çağrısı yapabilir ve yardım alabiliriz. Ses olarak da aynı başarıyı gösteren Arma 2 bu konu ile de sağlam atmosferini daha da sağlamlaştırıyor.

Oynanabilirliğin üst seviyelerde seyrettiği Arma 2 her şeye rağmen her tür oyuncuya hitap edecek bir yapım değil. İlk bakışta basit bir aksiyon FPS oyunu olarak algılayacağımız yapım ile biraz vakit geçirince öyle olmadığını anlıyoruz. Simülasyon oyunu severlerin alternatif olarak denemeleri gereken başarılı bir yapım…

Arma 2 için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Arma 2 Ekran Görüntüleri

 • Oyunda bulunan ve kullanma şansına sahip olduğumuz jetlerden birisiOyunda bulunan ve kullanma şansına sahip olduğumuz jetlerden birisi
 • Oyunda kullanabileceğimiz tanklardan birisi 2Oyunda kullanabileceğimiz tanklardan birisi
 • Tarlada ilerleyen bir tank 3Tarlada ilerleyen bir tank
 • Arma 2'de kullanabileceğimiz bir helikopter 4Arma 2'de kullanabileceğimiz bir helikopter

Simülasyon Popülerleri

 1. Euro Truck Simulator 2
  Euro Truck Simulator 2Tır Simülasyon Oyunu
 2. Euro Truck Simulator
  Euro Truck SimulatorTır Simülasyon Oyunu
 3. City Car Driving
  City Car DrivingAraba Simulasyonu
 4. Bus Driver
  Bus DriverGerçekçi Otobüs Sürme Oyunu
 5. Euro Truck Simulator 2 Hız Yaması
  Euro Truck Simulator 2 Hız YamasıTır Oyunu için Hızlandırma Yaması